تبلیغات
ترنم - نمونه املای هشتم // خرداد ماه

ترنم - نمونه املای هشتم // خرداد ماه

*** (( حمایت از کالای ایرانی ))) ***

*** (( حمایت از کالای ایرانی ))) ***

ترنم - نمونه املای هشتم // خرداد ماه *** (( حمایت از کالای ایرانی ))) ***

از شگفت انگیز ترین پرندگان در آفرینش ،طاووس است که خداوند آن را در استوارترین شکل بیافرید؛با بال های زیبا که پرهای آن به روی یکدیگر انبا شته شده ودم کشیده اش  که آن را چونان چتری گشوده است که  طاووس آن را بر سر خود سایبان می سازد.
میهن شکوهمند ما،این خاستگاه بخردان و دانایان و روشن رأیان ،این کانون روشنی و راستی ،این کشور مردان گرد،یلان پردل ،پهاوانانی نامدار،سرزمینی که ما بدان می نازیم وسر از همگنان بر می افرازیم.
    در نوجوانی ، هرگز در خیال کسی نمی گنجد که در آینده به انسانی بی عاطفه و بد اخلاق تبدیل شود . تصور همه از آینده یک زندگی آرمانی ، منطقی و سرشار از عشق و عاطفه و انسانیت است. 
    هر متن به تناسب درون مایة خود ،ویژگی و خصوصیتی دارد ؛متن حماسی با حالت پهلوانی و پیکار گرانه خوانده می شود و متنی که ستایش و نیایش پروردگار را باز گو می کند ، با حالت فروتنی و خاکساری خوانده می شود. 
بهلول گفت:«تو دعوی دانایی می کردی ،اکنون که به نادانی خود معترف شدی ،تو را بیاموزم .بدان که اینها که تو گفتی همه فرع است و اصل در خوردن آن است که لقمة حلال باید.
  یکی از آسیب های جدّی جامعة ما شینی وآراسته به علم وفن استفادة نابجا و نسنجیده از امکاناتی است که فراهم آمده است.علم وفن وهمة آنچه از رهاورد دانش بشری ،پدید می آیند،زمانی مفیدند که در راه خدمت به پیشرفت خلق خدا به کار گرفته شوند و انسان را در مسیر کمال و رسیدن به اخلاق متعالی ،کمک کنند .
  محمد تقی سرانجام توانست با تلاش فراوان به مقام صدر اعظمی برسد و لقب امیر کبیر بیابد و منشا خدمات فراوانی برای کشور عزیزش ، ایران ، باشد.


تاریخ : یکشنبه 31 اردیبهشت 1396 | 12:04 | نویسنده : ناصر آقاپور | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.